Prodejna.png Prodejna.png Prodejna.png AKce a kurzy

Heliskiing

Kurz Heliskiing ve Švédsku - lyžování v prašanu - Riksgränsen, Björkliden - semiprivat březen - květen 2019

 

Akci nabízíme ve spolupráci s firmou Arctic Elements, která heliskiing v této oblasti provozuje.

 

 • Akce je určena pro výborné lyžaře s dobrou fyzickou kondicí.
 • Akce se koná v Laponsku. Heliski oblast zaujímá více než 5 000 km2 alpského terénu. (Pro srovnání můžeme lyžovat v prostorách rovnajících se přibližně polovině rozlohy všech rakouských skiareálů.) Oblast se rozkládá mezi sídly Björkliden na severu, Riksgränsen na západě a Abisko na východě až k masívu Kebnekaise na jihu. Krásné hory Laponska poskytují tedy mnoho variací na lyžování ve volném terénu. Nejvyšší vrcholy dosahují výšky 2100 m. Nachází se zde více jak 100 unikátních vrcholů s převýšením od 600 do 1450 metrů.

 

 • Terény, ve kterých se lyžuje:


Riksgränsen:
Nachází se cca 8 minut letu vrtulníkem od  Riksgränsen nebo  Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy: Vassitjåkka, Vuoitasrita, Kårsatjåkka nebo Låktatjåkka. Lyžuje se v otevřeném terénu nad hranicí lesa. Nejvyšší převýšení: 1000 m, nejdelší sjezd: 4000 m.
Abisko Alps:
Abisko Alps se nacházejí cca 10 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Keron, Pallentjåkka, Tjåmuhas, Ballingbogicohkka a Adnjetjårro. Lyžuje se na otevřených pláních. Nejvyšší převýšení: 955 m, nejdelší sjezd: 2200 m.
Kåtotjåkka
Kåtotjåkka se nachází cca 12 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy  Kåtotjåkka, Höktopparna and Vassacorru. Lyžuje se v typicky alpském terénu s mnoha dlouhými a strmými sjezdy. Nejvyšší převýšení: 1250 m, nejdelší sjezd:5500 m.
Nallo:
Nallo se nachází cca 15 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo  Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Nallo, Påssustjåkka, Räitastjåkka, Sielmmacohkka a Unna Vistascohkka. Lyžuje se ve velmi variabilním terénu. Nejvyšší převýšení: 1400 m, nejdelší sjezd: 4000 m.
Sälka:
Sälka se nachází cca 20 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Sälka. Lyžuje se v typicky alpském terénu s mnoha možnostni panenských sjezdů. Nejvyšší převýšení: 1000 m, nejdelší sjezd: 3000 m.
Kebnekaise:
Kebnekaise nachází cca 25 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Kebnekaise (jižní vrchol  Kebnekaise s výškou 2107 m je nejvyšší vrchol Švédska), Singitjåkka, Tarfalatjåkka, Kaskasatjåkka, Vaktposten, Pyramiden, Ceakcahjälmen, Nibals. Lyžuje se v typicky alpském terénu s mnoha možnostmi variací. Nejvyšší převýšení: 1000m, nejdelší sjezd: 3800m.

 

 • Typy ubytování: v ceně je uvedena základní cena za dvoulůžkový "skiroom", při výběru vyššího standardu bydlení nebo jednolůžkového pokoje se cena navyšuje. Ubytování lze zvolit z těchto kategorií:

 

Skilodge: v pronájmu je celá luxusní lodge, kde jsou velké prostorné pokoje, kuchyň, společenská místnost, sauna a výřivka. Některé logde mají vlastního kuchaře, z některých se dochází do hotelové restaurace.

Dřevěné sruby: velmi stylově zařízené apartmány s vlastní kuchyňkou, jídelnou a sociálním zázemím, včetně sauny, na jídlo se dochází do hotelové restaurace.

Hotelové pokoje: jedno, dvou nebo vícelůžkové ve *** standardu, k dispozici restaurace, bar, wellnes (za poplatek)

Hotelové "ski"pokoje: jedno, dvou nebo čtyřlůžkové - jednoduché ubytování turistického charakteru s vlastním sociálním zařízením, k dipozici stejné služby jako u hotelových pokojů.

  

 • Typy nabízených programů:

 

3 denní heli (létá se pátek-neděle)

 • Základní cena akce zahrnuje: 3 noci ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku), lety vrtulníkem  (2,5 heli-hodiny, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

4 denní heli (létá se pondělí - čtvrtek)

 • Základní cena akce zahrnuje: 4 noci ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku),  lety vrtulníkem  (5 heli-hodin, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

7 denní heli (létá se pondělí - neděle)

 • Základní cena akce zahrnuje: 7 nocí ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku),  lety vrtulníkem  (7,5 heli-hodin, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

 • Základní cena dále zahrnuje (platí pro všechny programy): základní nápoje k jídlu (čaj, káva, voda), horského vůdce UIAGM, který lyžuje se skupinou, osobní (cestovní a sportovní) pojištění, transfer z letiště do hotelu a zpět, letenku Praha - Kiruna a zpět, zapůjčení lavinového vybavení (lav.vyhledávač, sonda, lopata, lavinový batoh ABS Airbag), cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu.

 

 • Základní cena akce nezahrnuje: poslední noc (obvykle rezervujeme hotel v Kiruně), platby za případnou nadváhu a přepravu lyží, zapůjčení potřebného lyžařského vybavení (toto zapůjčení můžeme zajistit nebo zprostředkovat), náhradní program v případě špatného počasí (lyžování ve skiareálu, rybolov, čtyřkolky, sněžné skútry apod.), další přikupované helihodiny (v případě pěkného počasí a vyčerpání předplacených hodin ze zakoupeného balíčku, ve výši 18.000 Kč / osobu / letovou hodinu, počítá se po 6minutových cyklech).
 • V místě pak cena nezahrnuje: alkoholické nápoje, nealko nápoje mimo snídaně a piknik (oběd) a večeře.
 • V případě špatného počasí dochází k refundaci neprolétaných helihodin. Podrobnější informace jsou k dispozici ve smluvních podmínkách Arctic Elements.

 

 • Doprava: letecky, obvykle let Praha – Stockholm – Kiruna a  zpět.
 • Pojištění na heliskiing: je součástí nabízeného balíčku
 • Předběžné přihlášky zde přes online formulář, rezervace a další informace na mailu: ck@namche.cz. Závazné přihlášky (podepsání smlouvy a zaplacení zálohy) do 1.12.2017. Doplatek za akci nejpozději do 31.1.2018.
 • Akci vede Josef Šimůnek, horský vůdce UIAGM (popř. další horští vůdci UIAGM se zkušenostmi z oblasti). V případě uzavřené české skupiny (4-5 osob zajišťujeme česky mluvícího horského vůdce, jinak může být vedení v angličtině).
 • Účastníci akce mají 10% slevu na nákup vybavení v prodejně Namche.
 • Při zapůjčení skialpových setů a lavinových setů z půjčovny Namche nemusíte skládat zálohu a máte slevu 20% z půjčovného. Nabízíme také zapůjčení ABS batohů.

 

 • Videogalerie:

Video heliskiing ve Švédsku

Video z heliskiingu 2016 ve Švédsku

 Na videu jsou aktuální špičky světové Freeride World Tour serie Reine Barkered ze Švédska a Jaclyn „Jackie“ Paaso z USA.

 

 • Termíny: přihlásit se můžete na termíny uvedené níže v tabulce. U uzavřených skupin (4-5osob) se snažíme zajistit česky mluvícího horského vůdce, jinak je vedení v angličtině. Pokud poptáváte termín, který není vypsaný, kontaktujte nás. Rádi vám nabídneme další varianty.

 


Terminy

KurzCenaTermínPoznámka
3 dny semiprivat, Riksgränsen - hlavní sezóna 87900 Kč
3 dny semiprivat, Riksgränsen 85900 Kč
3 dny semiprivat, Björkliden - hlavní sezóna 83900 Kč
3 dny semiprivat, Björkliden 81900 Kč
4 dny semiprivat, Riksgränsen - hlavní sezóna 138900 Kč
4 dny semiprivat, Riksgränsen 136900 Kč
4 dny semiprivat, Björkliden - hlavní sezóna 133900 Kč
4 dny semiprivat, Björkliden 131900 Kč
7 dní semiprivat, Riksgränsen, Meteorologen SkiLodge 213900 Kč


GALERIE

Přihláška Zavřít
kurz
( Pondeli 18:00 - 19.00 )
14.5 2011 - 15.8 2015