Prodejna.png Prodejna.png Prodejna.png AKce a kurzy

Lezecká stěna

Kurz Lezecké kurzy pro dospělé únor - duben 2023 únor - duben 2023

   

Lezecké kurzy pro dospělé

  

Lezecké kurzy organizuje Lezecká škola HO NAMCHE, z.s. Účastníci kurzů se na školní (správní) rok stávají členy spolku HO NAMCHE. V rámci členství je jim umožněna účast na vybraném typu kurzu či tréninku. Hradí se členský příspěvek, který je nevratný.

Kurzy lezecké školy Namche jsou uspořádány do osmitýdenních bloků (8 lekcí po dvou hodinách), výuka probíhá jednou týdně ve zvolený den a hodinu. (Pokud na den kurzu připadá státní svátek, kurz se nekoná a automaticky se prodlužuje o týden.)

 

Jednotlivé kurzy na sebe metodicky navazují:

 • Základy lezení (ZL1 a ZL2) - jsou určeny skoro všem - naprostým začátečníkům, chronickým začátečníkům a lidem, kteří si chtějí oživit správné jištění prvolezce i druholezce, práci s lanem a jistícími pomůckami, znalost základních uzlů, prvotní lezeckou techniku. Jak již název napovídá, jsou rozděleny do dvou částí.
 • V první části (ZL1) se věnujeme především základům jištění a jednoduchým základům lezení. „Jednička“ bude asi pořád stejná, protože nejdřív se opravdu musíme naučit ty nejjednodušší základy, abychom se mohli ve znalostech i dovednostech posouvat dál.
 • Na ni však nezbytně navazuje část druhá (ZL2), kde se naučíte, jak si sami připravit jistící stanoviště pro lezení s horním i dolním jištěním jak se dostat po pevném laně nahoru či dolů, naučíte se samostatně slanit atp. Ale především budete lézt a lézt a lézt, naučíte se různé lezecké finty, kroky. Prostě lezení doplněné o jednoduché technické informace. (Vhodná příprava pro skalní lezení.)
 • Pokud se opravdu těšíte na lezení ve skalách, potřebujete se ještě více zdokonalit při práci s lanem. Pro vás je připraven kurz Záchranných a lanových technik (ZLT). Podrobně se věnujeme přípravě slanění, jistícího stanoviště, jištění shora, slanění lanového družstva, atp. Také je věnována pozornost záchraně spolulezce a technikám s tím související.
 • Pokud vás skály sice lákají, ale rozhodnete se více pro lezení na umělé stěně, pak se potřebujete zdokonalit v technice a věnovat se tréninku. Pro vás je určen trénink (T)
 • Jedná se o skupinové lezení max. 8 osob v partě kamarádů, kteří chtějí lézt pravidelně. Věnuje se vám trenér a připravuje jednotlivé tréninkové lekce. Tato výuka probíhá celý školní rok (od října do června), rozdělena je do bloků po 8 lekcích, na které se zakupují permanentky. Trénink je rozdělen dle zaměření:
 • Trénink C (TC) - vhodný pro začátečníky i pokročilé, kteří už umí jistit a mají základy lezení (např. absolventi základů lezení ZL1). Jedná se o mírnou až střední tréninkovou zátěž, nabytí jistoty v lezení, opakování metodiky. Lekce probíhají na laně i na bouldru.
 • Trénink C (TC SL) (- sportovní lezení) - trénink techniky, vytrvalosti, síly, strečink, protahování, práce s vlastním tělem..., to vše převážně jen na bouldru. Též předpokladem pro přihlášení jsou alespoň minimální znalosti základů lezení.
 • Trénink B (TB) - střední až vyšší tréninková zátěž, je určen pro lezce, kteří mají za sebou aspoň rok lezení a chtějí pravidelně trénovat a v lezení se zlepšovat. Lekce probíhají na laně i na bouldru. Také v tomto tréninku jsou zařazena lezecká metodická okénka.

 

  Individuální výuka lezení

 

Pokud se Vám nehodí žádný z výše vypsaných kurzů nebo chcete individuální přístup, máte možnost objednat si instruktora Namche jen pro Vás. Lekce na 1,5 hodiny pro jednu dospělou osobu vyjde na 1800 Kč. Za lekci pro 2 osoby na 2 hodiny zaplatíte 2.500 Kč. Další ceny Vám sdělíme na emailu lezeni@namche.cz. Zapůjčení lezeckého vybavení a materiálu je v ceně.

Pro získání více informací nás kontaktujte na:

e-mailové adrese lezeni@namche.cz nebo na telefonu 602 662 172.

 

Informace ke kurzům pro dospělé:

 

 • Kurz se otvírá při naplnění minimálního počtu účastníků (4 osoby). Pokud jste skupina čtyř a více osob a nevyhovuje vám žádný nabízený termín, napište nám. Pokusíme se pro vás najít vyhovující termín.
 • Kurzy vedou instruktoři s certifikovaným vzděláním a dlouholetými zkušenostmi.
 • Lezecké vybavení v kurzech základů lezení ZL1 a ZL2 je v ceně kurzu, to Vám zapůjčíme.
 • Přihlášky do spolku a vybraného kurzu se přijímají výhradně přes webový formulář. Pro potvrzení místa v kurzu je nutné do 7 dnů od přihlášení zaplatit členský příspěvek převodem na účet spolku.
 • Kurzy se konají ve Sportovním Centru Palmovka, tj. na adrese: Heydukova 6, Praha 8. Dopravní spojení: Metro, tramvaje, autobusy - zastávka Palmovka, dále asi 80 m do kopce z ulice Na Žertvách směrem k ulici Sokolovská.
 • Další informace získáte na emailu lezeni@namche.cz.
 •  

 

máme udělenou záštitu "Česko sportuje" 

 

 

 


Terminy

KurzCenaTermínPoznámka
Základy lezení 1 (ZL1) 4300 Kč
(studenti 4100 Kč)
22. 2. - 12. 4. 2023
(Středa 19.00 - 21.00)
Přihlásit Přihlásit
Základy lezení 2 (ZL2) 4300 Kč
(studenti a absolventi kurzu ZL1 4100 Kč)
23. 2. - 13. 4. 2023
(Čtvrtek 19.00 - 21.00)
Přihlásit Přihlásit
Záchranné a lanové techniky (ZLT) 4400 Kč
(studenti a absolventi našich kurzů ZL1, ZL2 4200 Kč)
20. 4. - 8. 6. 2023
(Čtvrtek 19.00 - 21.00)
Přihlásit Přihlásit
Pravidelný lezecký trénink TC 2400 Kč 14. 2. - 4. 4. 2023
(Úterý 18.00 - 20.00)
Přihlásit Přihlásit
Pravidelný lezecký trénink TC sportovní lezení na bouldru (SL) 2400 Kč 20. 2. - 10. 4. 2023
(Pondělí 18.00 - 20.00)
Přihlásit Přihlásit
Pravidelný lezecký trénink TB 2400 Kč 14. 2. - 4. 4. 2023
(Úterý 20.00 - 22.00)
Přihlásit Přihlásit
Přihláška Zavřít
kurz
( Pondeli 18:00 - 19.00 )
14.5 2011 - 15.8 2015

Pokud je přihlašovaný účastník mladší 15ti let, je potřeba souhlas zákonného zástupce: