Prodejna.png Prodejna.png Prodejna.png AKce a kurzy

Skialpinismus

Kurz Základy skialpinismu - Krkonoše leden - březen 2019

                 

 

 • Výuce skialpinismu se věnujeme již od roku 2002. Od roku 2011 můžeme (bez porušování pravidel) základní kurz učit v Krkonoších. Více než patnáctileté zkušenosti s výukou nám umožnili sestavit ideální mix znalostí a dovedností potřebných pro každého začínajícího skialpinistu. Ten jsme uspořádali do tří dnů a jednoho večera.
 • Lyžuje se v lehkých krkonošských terénech. Cílem kurzu je zvládnout vše potřebné týkající se pohybu na skialpových lyžích (a to jak nahoru - stoupání, otočky, taktika pohybu jednotlivce i družstva, tak také dolů - technika jízdy v neupraveném terénu, taktika pohybu, bezpečnostní pravidla) tak, aby každý pochopil, že skialpinismus není jen o posouvání lyží ve stopě. Je to také výstup náročným terénem, který běžkař nezvládne, v ideálním případě zakončený krásným sjezdem.
 • Součástí kurzu je půldenní výcvik pro jízdu v neupraveném terénu a úvod do práce s lavinovými vyhledávači (protože je na kurzu používáme, tak je musíme umět ovládat), následují informace o technice a taktice pohybu družstva v nebezpečném terénu, informace o vybavení, péči o ně apod.
 • Za pěkného počasí je výuka zpestřena a doplněna o dvě krásné skialpové túry.

 

 • Kurz Základů skitouringu trvá 3,5 dne. Zahajujeme večer příchodem na chatu a teoretickou přednáškou. V případě nepříznivých podmínek je možný převoz na chatu rolbou - kontakt na smuvního dopravce k dispozici. Ukončení kurzu poslední den odpoledne, návrat do Prahy večer.

 

 • Cena kurzu: 6.490,- Kč (min.počet: 4 osoby, max. počet: 8 osob na 1 horského vůdce. V případě zájmu větší skupiny jsme schopni zajistit dalšího horského vůdce)

 

 • V ceně kurzu je zahrnuto:  výuka horského vůdce, 3x ubytování se snídaní (obvykle v 3lůžkových pokojích), pro skupinu je k dispozici výukový trenažér Pieps Art a výuková plachta Arva, tréninkový 3D model Ortovox, úrazové pojištění a pojištění storna.

 

 • V ceně kurzu není zahrnuto: doprava na místo, obědy, večeře (obědy se řeší buď  formou balíčku nebo nějakou restaurací po cestě - při túře, večeře se vybírá z aktuálního jídelního lístku), zapůjčení lavinového a skialp.vybavení (lze výhodně zapůjčit v půjčovně Namche v Praze), půldenní permanentka na vleky (platí se na místě pokud je do programu nácvik na sjezdovce zařazen), vyvezení věcí (či osob) na chatu

 

 • Ubytování: naší základnou je horská chata Výrovka s ubytováním ve 3- nebo 4lůžkových pokojích se sprchou a WC. Dále je k dispozici noclehárna se sprchou a WC na chodbě.

 

 • Stravování: snídaně formou švédského stolu, oběd a večeře výběrem z jídelního lístku v restauraci.

 

 • Doprava: nezajišťujeme

 

 • Pojištění

  Krytí léčebných výloh při event. úrazu zahrnuje běžné zdravotní pojištění u Vaší zdravotní pojišťovny. V našem balíčku služeb je navíc zahrnuto cestovní (úrazové) pojištění a pojištění storna akce od pojišťovny Uniqa.

 • Zapůjčení vybavení: v půjčovně Namche vám zapůjčíme kvalitní skialpové a lavinové vybavení, se speciální slevou 20% pro účastníky kurzu. Účastníci kurzu nemusí platit zálohu za půjčené vybavení. Informujte se na: pujcovna@namche.cz.

 

 • Přihlášky formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cestovní smlouvu a další potřebné informace. Zaplacení zálohy do 7 dnů od přihlášení v hotovosti na adrese prodejny Namche nebo převodem na účet. Doplatek za akci dle instrukcí v cestovní smlouvě.

 

 • Akci vedou horští vůdci s licencí UIAGM Josef Šimůnek a jeho kolegové (Josef Milfait, Josef Morávek, Juráš Šefl..). Horský vůdce UIAGM je nejvyšším možným mezinárodně uznávaným vzděláním pro vedení lidí na horách. Vůdce s touto licencí je pro vás garancí bezpečnosti, kvality služeb a záruky profesionality.

 

 • Účastníci kurzů mají 10% slevu na nákup v prodejně Namche, stačí se prokázat dokladem o zaplacení kurzu.                
 
 


Terminy

KurzCenaTermínPoznámka
Základy skialpinismu v Krkonoších 6490 Kč
(Při přihlášení a úhradě do 31.10.2018 6165 Kč)
3. 1. - 6. 1. 2019
(Čtvrtek- Neděle )
Obsazeno Obsazeno
17. 1. - 20. 1. 2019
(Čtvrtek- Neděle )
Obsazeno Obsazeno
31. 1. - 3. 2. 2019
(Čtvrtek- Neděle )
z technických důvodů se kurz přesouvá Obsazeno Obsazeno
14. 2. - 17. 2. 2019
(Čtvrtek- Neděle )
Přihlásit Přihlásit
28. 2. - 3. 3. 2019
(Čtvrtek- Neděle )
Obsazeno Obsazeno


GALERIE

Přihláška Zavřít
kurz
( Pondeli 18:00 - 19.00 )
14.5 2011 - 15.8 2015