Prodejna.png Prodejna.png Prodejna.png AKce a kurzy

Ledy & mixy

Kurz Jednodenní lezení ledů leden - březen 2019


 

  • I v letošní zimní sezóně KRNAP povolil lezení ledů v lokalitě na kraji Labského dolu (konci „Buďfitky“), takže i my velice rádi nabízíme lezení na tomto ledu v rámci kurzu s horským vůdcem.

  • Na lezení funguje rezervační systém, který se otvírá vždy na dva týdny dopředu, počítáno od aktuálního data. K přihlášení je potřeba znát jméno, příjmení, datum a místo narození (proto prosím potřebné informace pište do poznámky při přihlášení).

  • Toto lezení je určeno hlavně těm, kteří již mají nějakou zkušenost s lezením. Na ledu je možno vybrat vhodné lezecké linie různých náročností.

    Leze se v malých skupinkách (min. 2 osoby, max. 4 osoby na horského vůdce)

Obsah kurzu:

Lezení s horním jištěním na ukloněných až kolmých ledech, obtížnost bude volena dle schopnosti účastníků a aktuálních ledových podmínek. Nácvik správné techniky lezení v ledu. Ukázka budování štandů a slaňovacích stanovišť (ze šroubů, Abalakovy hodiny, ledová hruška).

Nutné znalosti:

Předpokládá se znalost jištění spolulezce a také základy práce s lanem a slaňování.

Cena:

2.900,- Kč za osobu a den (cena je včetně 21% DPH), při účasti 2-4 osob

Pokud by nebyly vhodné podmínky pro ledové lezení, peníze za kurz se buď v plné výši vrací nebo převádí na náhradní termín (dle domluvy).

Cena zahrnuje:

výuku - práci horského vůdce, zapůjčení ledolezeckého vybavení (cepíny, mačky), lana.

Cena nezahrnuje:

základní lezecké vybavení (přilbu, pohorky) a dopravu (lze dohodnout společnou a podělit se o náklady nebo po dohodě vzít vlastní auto), případné pojištění

Přihlášky přes webový formulář.

Minimální počet účastníků: 2. Pro jednotlivce cena dohodou.

Povinné vybavení:

Potřebujete sedák, jistítko (karabinu HMS + jistítko) - všechen ostatní materiál (šrouby, expresky, lano) bude mít horský vůdce.Z půjčovny Namche si půjčte dva lezecké cepíny a ledolezecké mačky (to je zdarma v rámci kurzu), pokud nemáte vlastní. Nezapomeňte na lezeckou přilbu (lze také zapůjčit v Namche). Rezervaci si udělejte dostatečně dopředu a před akcí si včas vyzvedněte. Přilby a skelety - tam už platíte jednodenní půjčovné s 20% slevou.

Oblečení:

Na sebe (kromě klasického vrstvení, které necháváme na každém účastníkovi):

nepromokavé kalhoty a bundu, také rukavice (ideální tenké, na ně teplé, lyžařské nebo ledolezecké)  

pevné kožené pohory nebo skelety, návleky na boty - Měkké boty, na které nejdou rámové mačky, vhodné nejsou. Lepší je mít skialpové boty nebo tvrdé pohory či skelety (možno zapůjčit v půjčovně)  

teplá čepice (pod přilbu), přilbu, lyžařské brýle

S sebou:

náhradní rukavice

základní lékárničku - náplasti s polštářkem i bez, prášky proti bolesti, obinadlo, nějakou desinfekci...)

termoska s horkým nápojem, svačina, teplé oblečení (péřovou vestu nebo bundu na jištění)

Vybavení na cestu k ledům:

Ledy jsou vzdáleny cca 5 km od parkoviště. Cesta vede nejvíce po upravené trase Buď Fit, poslední část pak vede přes potok a terénem - vlastní nástup k ledům.

Dá se k nim dojet nejlépe na skialpových lyžích. Ty lze také případně půjčit v Namche. V krajím případě se dají použít běžky (pak je to trochu náročnější v závěrečncýh partiích) nebo sněžnice (ty jsou zase pomalejší než lyže).

Půjčení vybavení

Doporučujeme udělat si rezervaci na vybavení co nejdříve. Vyřiďte si to prosím přímo s naší půjčovnou (tel. 266312945), ať nedělám prostředníka (např. kvůli velikosti bot). Vybavení si pak půjčte den předem. Vrátit je stihnete v ten samý den, kdy se leze, protože lezení je max. do 16hod. (záleží na vás, jak dlouho vydržíte), za dvě hodiny jste zpátky v Praze, prodejna má do 19 hodin..

Vhodné je vytisknout si tuto informaci. Je to nejrychlejší argument pro půjčovnu - co je zdarma a co se platí.

Termíny

Obvykle je led správně "natečený" už na začátku ledna, když je dobrá sezona, leze se klidně do posledního března. Takže vypisujeme termíny na toto období. V reakci na stav ledu a aktuální klimatické podmínky budeme termíny aktualizovat.

Pokud vám nevyhovují nabídnuté dny (středa, čtvrtek), můžeme vám na konkrétní, Vámi požadovaný termín také zajistit guida. Pište na ck@namche.cz.

Akci vedou horští vůdci s licencí UIAGMJosef Šimůnek a jeho kolegové (Josef Milfait, Juráš Šefl...). Horský vůdce UIAGM je nejvyšším možným mezinárodně uznávaným vzděláním pro vedení lidí na horách. Vůdce s touto licencí je pro vás garancí bezpečnosti, kvality služeb a záruky profesionality.

 


Terminy

KurzCenaTermínPoznámka
Lezení ledů - Ledopád v Labském dole (minimálně 2 osoby) 2900 Kč/ osobu 16. 1. - 29. 3. 2019
(Středa- Čtvrtek )
Přihlásit Přihlásit


GALERIE

Přihláška Zavřít
kurz
( Pondeli 18:00 - 19.00 )
14.5 2011 - 15.8 2015