Prodejna.png Prodejna.png Prodejna.png AKce a kurzy
Kategorie Kalendář
Lezecká a skialpová škola Namche, Cestovní kancelář Namche

Lezecká a skialpová škola Namche zahájila svoji činnost prvními kurzy na podzim 2001. Začínali jsme s výukou lezení na umělé stěně. Postupně jsme nabídku lezeckých kurzů rozšiřovali o další výuku na stěně, kurzy venku ve skalách. Další rok už jsme nabízeli i kurzy skialpinismu, letní ledovcový výcvik a kurzy na via ferratách.

Výuku od počátku garantovala Mgr. Soňa Boštíková, absolventka UK FTVS Praha, oboru učitelství TV-M a specializace Sporty v přírodě - Outdoor Leadership. Soňa absolvovala FTVS v roce 1997 a pak sedm let působila na Katedře sportů v přírodě jako asistentka. Zde se specializovala právě na výuku lezení, skialpinismu, zimního táboření a vysokohorské turistiky. K této problematice vydala také několik knih, buď sama nebo v autorském kolektivu.

Kvalitu vedení v horách a náročných vzdělávacích kurzů garantoval Josef Šimůnek. "Šimon" vystudoval geodézii, ale sporty jako lezení, horolezectví a skialpinismus ho vždy velmi zajímaly. Byl mezi prvními sedmi lidmi v ČR, kteří absolvovali tříletý vzdělávací cyklus UIAGM a v roce 2006 získali mezinárodní licenci horského vůdce. Tato licence je jediným mezinárodně platným vzděláním pro práci v horách. Šimon je v současné době  předsedou České asociace horských vůdců a vede některé vzdělávací kurzy v dalších vzdělávacích cyklech nových guidů - horských vůdců (skialpinismus, pískovcové lezení, ledové lezení). 

Jako logický krok přišlo založení společnosti CK Namche s.r.o., která v roce 2014 získala koncesi na cestovní kancelář. CK Namche se starala o organizaci zájezdů, dopravu, ubytování, pojištění. V létě 2019 došlo k ukonční spolupráce. Objevila se CK Himalaya (přejmenováním z původní CK Namche), kterou nyní vlastní a vede Pepa Šimůnek a nově založená CK Namche, kterou vlastní a vede Soňa Boštíková.

Všechny dosud vypsané a ještě neodjeté zájezdy se uskuteční pod původní (i když už přejmenovanou) CK. Kontinuita nabídky zůstáne zachována.

Tak se těšíme na viděnou na některé z našich akcí.

Soňa Boštíková & Namche team