Prodejna.png Prodejna.png Prodejna.png AKce a kurzy
Kategorie Kalendář
Lezecká a skialpová škola Namche

 

Lezecká a skialpová škola Namche zahájila svoji činnost prvními kurzy na podzim 2001. U jejího zrodu stáli Soňa Boštíková a Pepa Šimůnek. Začínali jsme s výukou lezení na umělé stěně. Postupně jsme nabídku lezeckých kurzů rozšiřovali o další výuku na stěně, kurzy venku ve skalách. Další rok už jsme nabízeli i kurzy skialpinismu, letní ledovcový výcvik a kurzy na via ferratách. 

Výuku lezecké školy od počátku garantovala Mgr. Soňa Boštíková, absolventka UK FTVS Praha, oboru učitelství TV-M a specializace Sporty v přírodě - Outdoor Leadership. Soňa absolvovala FTVS v roce 1997 a pak sedm let působila na Katedře sportů v přírodě jako asistentka. Zde se specializovala právě na výuku lezení, skialpinismu, zimního táboření a vysokohorské turistiky. K této problematice vydala také několik knih, buď sama nebo v autorském kolektivu.

Pepa Šimůnek, vystudovaný geodet a nadšený lezec, se profesně vyjível společně s růstem lezecké školy. Spoluzaložil Českou asociaci horských vůdců, stal se horským vůdcem a prezidentem asociace. V HO Namche a CK Namche působil do roku 2017. 

Nyní v Namche učí instruktoři, mnozí nadšení lezci, pod metodickým dohledem Soni Boštíkové.

 

Tak se těšíme na viděnou na některé z našich akcí.

Soňa Boštíková & Namche team

 

PS: Všechny naše sportovní aktivity postupně stěhujeme na nový web CK Namche.